Op.Dr. Banu Çiftçi
yükleniyor...
Randevu için
0212 215 55 50


Sevgili Anne adaylarımız,

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle kliniğimizdeki tedbirleri arttırmış  bulunmaktayız. Sizin ve bebeğinizin sağğı bizim için çok değerli, bu nedenle kliniğimizde uygulanan ve uyulması konusunda hassasiyet beklediğimiz kurallarımızı paylaşmak istiyoruz. 

Bu metin, Op.Dr. Banu ÇİFTÇİ’nin kliniğinden almış olduğunuz randevu öncesi bilgilendirmedir. Tüm bu önlemler, Op.Dr. Banu ÇİFTÇİ tarafından belirlenmiş ve uygulamaya konulmuştur.

Lütfen öncelikle metnin altındaki "Ayaktan başvuran hastalar için Olası COVID-19 Sorgulama Kılavuzu"nun sorularını yanıtlayınız. Eğer herhangi birine “EVET” cevabı verdiyseniz en kısa sürede mutlaka kliniğimizle iletişime geçiniz. Aynı form randevunuza geldiğinizde görevli personelimiz tarafından doldurulup tarafınıza imzalatılacaktır.

Randevunuza gelirken uymanızı istediğimiz kurallar;

 • Lütfen toplu taşıma kullanmak yerine kendi aracınızla geliniz.

 • Evden çıkarken maske ve eldiven takınız, yanınızda iki çift kullanılmamış eldiven ve maske getiriniz.

 • Ultrasonografi görüntüsünü kaydetmek üzere flash bellek (USB, memory stick) bulundurunuz (isteğinize bağlıdır).

  • Kliniğe sizin yanınızda sadece 1 kişinin (sadece ultrason sırasında) girmesine izin verilecektir. Buradaki amaç kliniğe giren kişi sayısını azaltarak hem sizi hem diğer gebelerimizi hem de sağlık personelimizi korumaktır.

  • Kliniğe girdiğinizde temassız ateş ölçer ile ateşiniz ölçüldükten sonra hemen el yıkamak üzere lavabolara yönlendirileceksiniz. Lavaboda evde takmış olduğunuz eldiveniniz çıkarıp  elinizi yıkayıp kuruladıktan sonra yanınızda getirmiş olduğunuz yedek eldiven ve maskenizi takarak bekleme salonuna geçirilerek ekteki form görevli arkadaşımız tarafından doldurulup sizin tarafınızdan imzaladıktan sonra muayeneye alınacaksınız.

  • Muayene saatlerimiz aralıklı olarak verildiği için klinikte aynı anda bulunan gebe sayısını azaltmak adına lütfen randevu satinize riayet ediniz. Uymamanız halinde klinik koşullarımız uygun olsa da aynı anda birkaç bekleyen hastayı tercih etmiyoruz. Randevu saatine uyamama, iptal veya erteleme durumunda bizi ne kadar önceden haberdar ederseniz sizin için almış olduğumuz önlemlerimiz o kadar etkili olacaktır.

  • Muayeneniz bittikten sonra bankoya geçip ödeme ve bir sonraki randevu planlama işlemleriniz sonrası klinikten ayrılmadan önce tekrar lavaboya yönlendirip el yıkamanızı isteyeceğiz. Eldivenlerinizi çıkarıp el yıkayıp kuruladıktan sonra yanınızda getirmiş olduğunuz diğer yedek eldiven ve maskenizi takıp ayrılmanızı rica edeceğiz.

  • Muayene ve görüşme odalarımız ile ultrasonografi cihazımız ve hasta temasında bulunan aletlerimiz eğer tek kullanımlık değillerse her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.

  • Klinikte kullandığımız tansiyon aletinin manşonu kumaş olduğu için her gebeden sonra sterilize etme şansımız olmadığından kullanmak istemiyoruz. Bu nedenle eczaneden alacağınız dijital tansiyon aletiyle muayene sabahı kahvaltınızı ettikten sonra en az 15 dakikadır oturur pozisyondayken tansiyonunuzu ölçmenizi, not ettiğiniz sonucu doktorunuza muayenede iletmenizi isteyeceğiz. 

  • Eğer evde tartınız varsa muayene sabahı tartılıp değeri doktorunuza muayene esnasında bildirmeniz temasınızı azaltacağından önerilerimiz arasındadır.

   • Pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağı olduğu zamanlarda randevu takvimimiz değişebilmektedir. 

   • Şehir dışından gelen gebelerimizin “Valilik İzni” için önceden istemeleri halinde durum bildirir resmi doktor raporu gönderilecektir.

   • Muayeneniz sonrası kan tahlili gerekmesi durumunda doktorunuz tarafından bilgilendirileceksiniz. 

   • Kliniğimize ilk gelişiniz ise gebeliğinize dair şu ana dek yapılmış tüm tahlil sonuçlarınızın dosyasını teması azaltmak amacıyla muayeneye gelmeden önce kliniğe WhatsApp üzerinden iletmenizi rica ediyoruz.

    • Tüm bu önlemlerin sizi ve bebeğinizi korumak adına alındığını anlayacağınızı umuyor, randevunuzda görüşmek üzere iyi günler diliyoruz.