Op.Dr. Banu Çiftçi
yükleniyor...
Randevu için
0212 215 55 50

Öğr. Gör. Yeşim ALIÇ

Tiyatro Oyuncusu, Eğitmeni.

Lise eğitimini, adı daha sonra Cağaloğlu Anadolu Lisesi olan İstanbul Kız Lisesi'nde 1988'de tamamladı. Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro ana sanat dalından 1992 yılında mezun oldu.

Laban Movement and Dance Centre (Londra), Alvin Alley Dance Company (New York) ve Feldenkrais International Training Program Wien 4 (Viyana)‘da dans tiyatrosu odaklı eğitimler gördü. Amadeus, M.e.d.e.a , Arabayı Kullanmayı Nasıl Öğrendim?, Bir Şehnaz Oyun ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat dalı projelerinde koreograf olarak görev aldı.

1998 - 2004 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünde Hareket ve Dans Teknikleri eğitimi verdi. 1998 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Hareket ve Dans öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. Aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır.

Ayrıca bir dönem Afife Jale Tiyatro Ödülleri Oylama Kurulu üyesi olarak görev yürütmüştür. Feldenkrais Workshoplarına (çeşitli firma ve meslek gruplarına) eğitimler ve Dialog Anlatım İletişim ‘de Hareket - Nefes ve Bedenle Tanışma - Doğru Duruş ve Sağlıklı Beden dersleri vermiştir.