Op.Dr. Banu Çiftçi
yükleniyor...
Randevu için
0212 215 55 50

Dyt. Burcu ASLAN KURTULMUŞ

Beslenme ve Diyet Uzmanı.

Lise öğrenimini Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Fen-Matematik bölümünden 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl Haliç Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik bölümünü kazandı. 4 yıllık eğitimi sonunda 2012 yılında Beslenme ve Diyet Uzmanı ünvanını alarak "Metabolizmayı Etkileyen Besin Takviyelerinin Kilo Kontrolündeki Yeri" konulu tezi ile mezun oldu.

2011 yılında ‘Kronik Böbrek Yetmezliğinde Tıbbi Beslenme Tedavileri’ kursuna katılarak başarı sertikası almıştır.

2011, 2012, 2013 yıllarında “International Nutrition and Dietetic Congress (Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresine)” katılmıştır.

Food Test analiz ve test yorumlama eğitimini alarak Besin İntoleransı konusunda bilgi sahibi olarak bu alanda Hipokrat Laboratuvarlarında 2012 yılında çalışmaya başlamıştır. Aynı yıl Azerbaycan Bakü’de bir Tv programına canlı yayında konuk olup Besin İntoleransı ve Sağlıklı Beslenme konusunu anlatmıştır. Bakü’ de Oxygen Klinika Hastanesi'nde diyetisyen polikliniği yaparak belirli zamanlarda hasta kontrolünü sağlamıştır.

2013 yılında da GNC Yaşam Koçluğu programına da katılarak Yaşam Koçu Sertifikası almıştır .

2014 yılında Acıbadem Üniversitesi’nin planlamış olduğu “Sporcu Diyetisyenliği” eğitimine katılarak Sporcu Diyetisyeni ünvanı almıştır.

Nisan 2013 Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında Yalova’da Besin Atölyesi’ni kurmuştur.